Projekt "Lepszy start w przyszłość" » Wycieczki

Wycieczka do Warszawy - 2019

Dnia 21 lutego uczniowie klas IV, V i VI naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Narodowym, szczególnym miejscu kontaktu ze sztuką. Już na początku zostaliśmy podzieleni na dwie grupy.  Wspólnie z  przewodnikami zwiedzaliśmy poszczególne kolekcje obejmujące dzieje sztuki od starożytnego Egiptu do współczesności.

Pierwsza grupa zapoznawała się z życiem i twórczością Jana Matejki poprzez analizę i omawianie jego największych dzieł między innymi „Bitwę pod Grunwaldem”. Druga grupa poznawała historię sztuki. Wędrówka tym szlakiem była doskonałą okazją do poznania różnorodności kolekcji Muzeum – malarstwa polskiego i obcego, strojów i wyrobów rzemiosła artystycznego. Na zakończenie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z lekcji muzealnych poprzez karty pracy utrwalające zdobytą wiedzę.

Kolejnym punktem było Centrum Nauki KOPERNIK, gdzie uczniowie mieli okazję samodzielnie poszerzyć wiedzę i zrozumieć wiele zjawisk. Mieli możliwość nie tylko oglądania ale również eksperymentowania z eksponatami z rożnych dziedzin nauki. Był to czas na zobaczenie wielu różnorodnych wystaw oraz kreatywną naukę.

Niewątpliwie największą atrakcją było planetarium „Niebo Kopernika”. Projekcja na sferycznym ekranie oraz nowoczesna technologia multimedialna sprawiły, że odnieśliśmy wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu. Seans pt: „Halo Ziemia” zabrał nas w podróż śladami sond kosmicznych, niosących ziemski przekaz dla przyszłych pokoleń, a być może innych mieszkańców Wszechświata.

Pomimo zmęczenia wróciliśmy  zadowoleni i  pełni nowych doświadczeń   z planami na kolejny równie ekscytujący wyjazd.

Marzena Piszczatowska