Projekt "Lepszy start w przyszłość" » Wycieczki

Wycieczka do Suwalskiego Parku Krajobrazowego - 2018

28 maja 2018 roku uczniowie klas III i II gimnazjum oraz VII szkoły podstawowej uczestniczący w zajęciach realizowanych w ramach projektu: „Lepszy start w przyszłość uczniów w Gminie Wysokie Mazowieckie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wzięli udział w wycieczce do Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Mieli okazję obejrzeć Izbę  Jaćwieską w Szurpiłach, w której znajdują się eksponaty z wykopalisk archeologicznych związanych z Jaćwingami – wojowniczym plemieniem. Na szurpilskiej Górze Zamkowej miało swój najważniejszy gród (funkcjonował do XIII wieku). Zwiedzili też rezerwat Bachanowo, w którym znajdują się głazy przytransportowane przez lodowiec ze Skandynawii. Kolejne miejsca to Turtul z edukacyjną ścieżką przyrodniczą; Smolniki, gdzie kręcono zdjęcia do „Pana Tadeusza”; Góra Cisowa zwana też Suwalską Fudżijamą. Wycieczka zakończyła się obiadem w Jeleniewie. Zwiedzanie połączono z realizacją zajęć w ramach projektu. Wycieczka była udana, wzbogaciła wiedzę  uczniów i dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń.

Ewa Borecka