Projekt "Lepszy start w przyszłość" » Wycieczki

Wycieczka do Białowieży 2018

21 września 2018 roku uczniowie klasy V, VI i VIII  uczestniczący w zajęciach realizowanych w ramach projektu: „Lepszy start w przyszłość uczniów w Gminie Wysokie Mazowieckie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wzięli udział w wycieczce do Białowieży. Mieli okazję zwiedzić Muzeum Przyrodniczo – Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. Zapoznali się z najbardziej charakterystycznymi dla Puszczy zbiorowiskami leśnymi, procesami ekologicznymi i zjawiskami przyrodniczymi.  W części kulturowej ekspozycji poznali sposoby historycznego użytkowania Puszczy na przestrzeni wieków. Następnym etapem był spacer po parku pałacowym. W rezerwacie pokazowym, w warunkach zbliżonych do naturalnych, uczniowie widzieli żubry, koniki polskie, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie, wilki i rysie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry edukacyjne w muzeum. Podczas spaceru ścieżkami edukacyjnymi – przez Rezerwat Szafera i ścieżką Żebra Żubra – uczniowie mogli z bliska podziwiać najważniejsze zbiorowiska Puszczy Białowieskiej. W czasie wycieczki młodzież uczestniczyła w zajęciach w ramach unijnego projektu. Dodatkową atrakcją było ognisko z kiełbaskami. Wyjazd z pewnością się udał i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Ewa Borecka