Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Miniony rok szkolny z pewnością był inny niż poprzednie. Przez nauczanie zdalne, wymuszone pandemią korona wirusa, wszyscy musieli zmierzyć się z nietypową sytuacją – nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Ostatnie miesiące roku szkolnego z pewnością wyglądały inaczej niż zwykle i wymagały mobilizacji oraz współpracy. Uczniowie musieli wykazać się większą dyscypliną i samodzielnością, rodzice okazywali im ogromne wsparcie i służyli pomocą. Ósmoklasiści swój egzamin zamiast w kwietniu pisali dopiero w czerwcu.  Nadszedł jednak czas zasłużonego odpoczynku.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej też wyglądała inaczej niż zwykle. W czwartek 25 czerwca odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. 26 czerwca świadectwa odebrali uczniowie ze starszych klas. Ze względu na konieczność zachowania reżimu sanitarnego nie było ogólnoszkolnej akademii z zaproszonymi gośćmi i częścią artystyczną. Rozdanie świadectw przygotowano na boisku szkolnym oddzielnie dla poszczególnych klas. Maseczki, obowiązkowa dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu były koniecznością podczas tegorocznych uroczystości. Mimo to staraliśmy się zachować podniosłą atmosferę.

W tym roku naszą szkołę ukończyło 17 uczniów. Moment opuszczenia szkolnych murów to chwila szczególna. Chociaż rozstanie z nauczycielami,  koleżankami i kolegami wyglądało inaczej niż w poprzednich latach, nie brakowało wzruszenia. Podczas pożegnania ósmoklasistów w symboliczny sposób nastąpiło przekazanie sztandaru oraz ślubowanie absolwentów.

W roku szkolnym 2019/2020 świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Klasa V

Wiktoria Jabłońska  - 4, 77

Wiktoria Mościcka – 4, 85

Klasa VI

Alicja Grabowska – 4, 77

Zuzanna Mystkowska – 5, 0

Mateusz Orłowski – 4, 85

Klasa VII

Wiktoria Orłowska – 5, 0

Klasa VIII

Julia Kaczyńska – 4, 94

Anna Milewska – 5, 0

Joanna Weronika Wyszyńska – 4, 83

Całej społeczności szkolnej życzymy zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji. Mamy nadzieję, że we wrześniu uczniowie powrócą do szkolnych ławek, bo nic nie jest w stanie zastąpić osobistego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami.

Ewa Borecka