Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Jabłonce Kościelnej. Po jej zakończeniu uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej szkoły. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego. Następnie odśpiewano hymn. W dalszej części głos zabrał dyrektor szkoły Sławomir Wójcicki. Powitał społeczność szkolną i wszystkich przybyłych gości. Wspomniał o osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Powiedział również o pracach remontowych wykonanych w czasie wakacji i o zmianach organizacji pracy na bieżący rok szkolny. Życzył uczniom sukcesów i wytrwałości w nauce. Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

Po przemówieniach uczniowie z klasy V zaprezentowali krótką część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni - Iwony Dębek. W wierszach i piosenkach dzieci żegnały wakacje i z uśmiechem witały szkołę. Następnie wszyscy udali się do sal lekcyjnych na pierwsze spotkania z wychowawcami.

Iwona Dębek