Projekt „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”

13 grudnia 2019r. uczniowie kl. II i III rozpoczęli udział w projekcie „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” pod głównym patronatem Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem przy udziale wielu instytucji, między innymi: Urzędu Gminy w Wysokiem Mazowieckiem, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa Rudka, Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem, Miejskiej Pływalni „Wodnik”, Placówki Terenowej KRUS, MOK w Wys-Maz, Narwiańskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Projekt ma na celu edukację uczniów z zakresu bezpieczeństwa w różnych obszarach życia. Spotkanie inauguracyjne odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Na początku Naczelnik Wydziału Prewencji aspirant sztabowy Grzegorz Grosfeld i Wójt Gminy Krzysztof Krajewski wręczyli dzieciom indeksy, czapki bezpieczeństwa i identyfikatory  uczestnictwa w projekcie. Pierwsze zajęcia dla 32 uczniów kl. II i III poprowadzili inspektor Anna Rytel, aspirant Anna Zaremba oraz trzej policjanci. Dzieci zobaczyły samochody, motocykle oraz psy policyjne. Uczestniczyły też w pogadance na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym. Na zakończenie spotkania odbył się poczęstunek. Wszyscy uczniowie byli pod wielkim wrażeniem. Zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

Wychowawczynie kl. II i III

M. Ołdakowska