Kicia Kocia z wizytą

Od października w bibliotece naszej szkoły odbywają się ,,poranki biblioteczne” , czyli spotkania  z 3,4,5 i 6- latkami. Celem tych spotkań jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Dobór czytanych książek dostosowany jest do  poszczególnych grup wiekowych.

Największą  popularność i zainteresowanie wzbudziły wśród przedszkolaków książki Anity Głowińskiej z serii ,,Kicia Kocia  ”. Nasza biblioteka posiada  wszystkie tytuły ,które się dotychczas ukazały. Kicia Kocia jest najbardziej znaną i lubianą bohaterką dziecięcej literatury. Dzięki promocji przeprowadzonej przez właścicieli sklepu „Puchatek” z Wysokiego Mazowieckiego, w dniu 9 marca mieliśmy okazję gościć Kicię Kocię w naszej szkole.

Jej obecność była wielkim wydarzeniem nie tylko dla najmłodszych, ale też i starszych uczniów naszej szkoły. Wspólne zabawy  wzbudziły u dzieci wiele radości i zadowolenia. Z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkania.

Hanna Wójcicka