Jasełka przedszkolaków

Jasełka w szkole

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć życzliwość, przychylność i miłość wszystkich wokół. To czas magiczny, pełen spokoju i refleksji nad tym, co dobre, szczególne. Czas spełnienia i oczekiwania, czas, który budzi radość w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłego w  świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą wracać we swoich wspomnieniach. Wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia.

W przedszkole okres poprzedzający ten czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały Jasełka. Poświęciły wiele czasu na próby, by całkowicie oddać radość z narodzin Pana.

Dnia 20.12.2019 r. grupa przedszkolna 5 i 6-latków ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej zaprezentowała Jasełka dla swoich rodziców, kolegów oraz zaproszonych gości. Podstawowym celem tej uroczystości było wprowadzenie widzów w przyjemną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz wzmocnienie więzi emocjonalnych dzieci z ich bliskimi.

Przedstawienie było wyjątkowe. Przepiękna scenografia, którą została stworzona dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy rodziców, nadała temu wyjątkowemu spotkaniu wyniosłą i odświętną atmosferę. Na pierwszym planie widniała przecudna szopka ze żłóbkiem, w dalszej części zwierzątka, choinki, skały. Wszyscy patrzyli na scenę z ogromnym zachwytem.

Spektakl rozpoczął się powitaniem zgromadzonych przez Panią Martę Z., która zaprosiła do obejrzenia widowiska oraz wspólnego kolędowania.

Przedszkolaki, ku zadowoleniu swoich rodziców, w pięknych strojach, z wielkim przejęciem i poświęceniem dokładnie odzwierciedliły swoje role, ukazując historię narodzin Jezusa. Wśród nich był Józef z Maryją i małym dzieciątkiem, aniołki, pastuszkowie, Trzej Królowie oraz dzieci. Całość przedstawienia uzupełniły piękne kolędy. Na koniec dzieci wszystkim gościom złożyły bożonarodzeniowe życzenia. Zgromadzona publiczność wynagrodziła małych aktorów wielkimi brawami, bowiem dzięki nim kolejny raz mogły przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków uzmysłowiły wszystkim i przypomniały, że święta Bożego Narodzenia są tuż tuż. Występ był wyjątkowym doświadczeniem dla uczniów, który podbił nie jedno serce widza.

Po zakończonym spektaklu głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Sławomir W., który podziękował dzieciom za występ oraz złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Marta Zalewska

Jasełka w kościele

W niedzielę, 12.01.2020 r. w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Jabłonce Kościelnej grupa przedszkolna 5,6-latków ze Szkoły Podstawowej z wyżej wymienionej miejscowości przedstawiła Jasełka  Bożonarodzeniowe.

W pięknie przyozdobionej Świątyni, pośród blasku świec i choinek, przebrani mali aktorzy jeszcze raz odtworzyli i odświeżyli wydarzenia sprzed ponad 2000 lat. Ta wyjątkowa noc narodzin Jezusa Chrystusa została Nam przybliżona przez Maryję, Józefa oraz Małego Jezuska, aniołków, skromnych pastuszków, Trzech Króli i dzieci.

Przedstawieniu towarzyszyły piękne kolędy w wykonaniu dzieci oraz chóru parafialnego pod batutą organisty.

Jasełka te skupiły w Kościele wielu wiernych, którzy wynagrodzili młodych wykonawców gromkimi brawami. W niejednym oku ukazała się łza wzruszenia. Rolę artystycznego wydarzenia podkreślił w słowach uznania i podziękowania Proboszcz danej parafii nagradzając artystów słodkim upominkiem.

Marta Zalewska