BOŻE NARODZENIE W SZKOLE

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnym i ciepłym świętem, pozwalającym poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wiąże się z nimi wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I-III. Młodych artystów do występu przygotowały: pani Barbara Uszyńska, pani Magdalena Ołdakowska i pani Bogumiła Gosiewska.

19 grudnia uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny pt. „Tajemnica Bożego Narodzenia”. W ten sposób przybliżyli nam prawdę, że Jezus narodził się na ziemi z miłości do nas i bardzo pragnie byśmy się tą miłością nawzajem obdarzali. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Po występie głos zabrał pan Dyrektor, który podziękował uczniom oraz nauczycielom za ogromny trud włożony w ich reżyserię i inscenizację oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Po przedstawieniu uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami na spotkaniu opłatkowym.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, kreatywność i życzliwość w przygotowaniu scenografii.

Bogumiła Gosiewska

Magdalena Ołdakowska