XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Kolejny sukces naszych uczniów!

15 maja 2019 r. odbył się XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie. Zakres wymaganych wiadomości był bardzo szeroki. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat historii integracji Europy po II wojnie światowej do czasów obecnych, państw członkowskich, zasad działania Unii Europejskiej oraz korzyści z przynależności Polski do wspólnoty.  Konkurs zawierał pytania z różnych dziedzin: wiedzy o społeczeństwie, geografii, historii oraz ciekawostek o krajach Europy. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej reprezentowali uczniowie klasy VIII: Kinga Jabłońska, Konrad Kołakowski, Edyta Wierciszewska i Tomasz Wyszyński.  Wykazali się szeroką wiedzą i pokonali 10 szkół z Powiatu Wysokomazowieckiego, zajmując I miejsce w konkursie drużynowym. Ponadto Tomasz Wyszyński zajął III miejsce w rywalizacji indywidualnej. To kolejne zwycięstwo uczniów naszej szkoły w tym konkursie. W roku 2017 i 2018 gimnazjaliści zajęli również I miejsca. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach ta dobra passa się utrzyma. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i gratulujemy zwycięzcom.

Ewa Borecka