VI EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POEZJI I PIOSENKI ANGIELSKIEJ

11 maja br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego pan Bogdan Zieliński, Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie pan Krzysztof Krajewski oraz Wydawnictwo Pearson.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o literaturze anglojęzycznej, poszerzenie znajomości twórczości poetów anglojęzycznych, kreowanie wzorców literackich. Konkurs był świetną okazją dla dzieci do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich oraz wokalnych przed publicznością. Serdeczne podziękowania składamy Panu Staroście oraz Panu Wójtowi za dofinansowanie naszego konkursu w postaci ufundowania dyplomów, statuetek oraz nagród rzeczowych dla laureatów.

W konkursie wzięli udział  uczestnicy z 8 szkół podstawowych powiatu wysokomazowieckiego: SP w Kuleszach Kościelnych, SP w Kuczynie, SP w Wojnach Krupach, SP w Dąbrówce Kościelnej, SP w Czyżewie, SP w Szepietowie, SP w Dąbrowie Wielkiej oraz SP w Jabłonce Kościelnej. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: wiersz i piosenka angielska. W kategorii piosenka zaprezentowało się 6 wokalistów, 18 uczestników recytowało wiersze. Zarówno wokaliści jak i recytatorzy prezentowali bardzo wysoki poziom. Opiekun każdej szkoły mógł głosować na wszystkich uczestników przyznając im od 1-5 punktów za poprawność wymowy, interpretację oraz wrażenie artystyczne. W sumie każdy uczestnik mógł uzyskać maksymalnie 15 punktów. Następnie opiekunowie w składzie: pani Magdalena Ołdakowska, pani Dorota Wyszyńska, pani Jolanta Brzostek, pani Iwona Świątkowska oraz pan Janusz Osiekowicz zliczyli wszystkie punkty, w wyniku czego zostały przyznane następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii piosenka:

I miejsce – Sebastian Tymiński ze SP w Kuczynie

II miejsce – Barbara Średnicka ze SP w Dąbrówce Kościelnej

III miejsce – Hubert Mężyński ze SP w Szepietowie

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Szymoniak ze SP w Szepietowie, Wiktoria Wasilewska ze SP w Czyżewie i Ewelina Zalewska ze SP w Czyżewie.

W kategorii wiersz:

I miejsce – Hanna Choińska ze SP w Kuleszach Kościelnych

II miejsce – Zuzanna Zaremba ze SP w Czyżewie

III miejsce – Aleksandra Jaszczur ze SP w Czyżewie

Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Suchowierska ze SP w Czyżewie, Mateusz Orłowski ze SP w Jabłonce Kościelnej, Paweł Mentecki ze SP w Dąbrowie Wielkiej.

Nagrody dla zwycięzców wręczyli Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewelina Wróblewska