Pożegnanie przedszkolaków - uroczyste zakończenie roku szkolnego

„Ale to już było i nie wróci więcej...” - te słowa towarzyszyły Uroczystości Pożegnania Przedszkolaków, które odbyło się 18 czerwca o godz.10.00 przy Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej. Pożegnanie 6-latków to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i wychowawców. Kończy się bowiem 4-letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stają się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań.

Dzieci spędziły w przedszkolu ponad połowę swojego dotychczasowego życia. Psychologowie uważają, że nasze pierwsze wspomnienia dotyczą właśnie wieku przedszkolnego.

Uroczysta akademia z okazji tego wydarzenia rozpoczęła się przepięknym tańcem walcem w wykonaniu grupy 6-latków. Przedszkolaki w krótkich słowach zaprezentowały swoją zdobytą wiedzę i wdzięczność za opiekę i trud wychowania. Słowa piosenki  jak to czas szybko mija a wspomnienia zostaną. Pani Anna Kowalewska w swoich słowach przemówienia również przekazała słowa wdzięczności skierowane do rodziców, Pana Dyrektora Sławomira Wójcickiego, którzy czynnie uczestniczyli w życiu grupy i aktywnie współpracowali. Następnie głos zawarł Pan Dyrektor Sławomir Wójcicki, który to życzył wszystkim przedszkolaczkom wesołych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Uroczystość zakończyła się rozdaniem pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków, które stanowić będą dla naszych przedszkolaków cenną pamiątkę z tego wspaniałego okresu w ich życiu.Rozdane również były nagrody książkowe za 100% frekwencję dla Magdaleny Krajewskiej-grupa 6-latków i dwie za czytelnictwo dla Alicji Święckiej i Adama Kila również z grupy 6-latków. Po nagrodach Pani Anna Kowalewska wręczyła podziękowania dla rodziców za bezinteresowną pomoc na rzecz grupy przedszkolnej.  Po rozdaniu dyplomów, nagród i podziękowań dzieci wraz z rodzicami i Paniami udały się do swoich sal.

Jeszcze raz życzę wszystkim dzieciom pomyślności i samych sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Cieszę się, że mogłam spędzić ten rok ze wspaniałymi dziećmi, z ich rodzicami (współpraca układała się bardzo pomyślnie). Życzę wszystkim przedszkolakom tym małym i dużym oraz rodzicom miłych wesołych i wspaniałych wakacji.

Anna Kowalewska