Kolęda na Ziemi

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich są jasełka. Miały one za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa.

21 grudnia o godzinie 11.30 uczniowie klasy V wprowadzili nas w świąteczną atmosferę przedstawiając jasełka pod tytułem „Kolęda na Ziemi”. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołków, trzech króli. Bardzo pięknym elementem inscenizacji był taniec poloneza do kolędy „Bóg się rodzi”, który uczniowie zatańczyli godnie, płynnie, elegancko i wytwornie. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki w wykonaniu aktorów i całej społeczności szkolnej oraz napełniły nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości radością. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu świąteczny i uroczysty klimat.  Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów klasy V  pod opieką p. Bogumiły Gosiewskiej, p. Barbary Uszyńskiej i p. Magdaleny Ołdakowskiej.

Organizatorki jasełek składają serdeczne podziękowanie rodzicom i uczniom oraz wszystkim osobom, które były zaangażowane w tę piękną uroczystość.

Podziękowanie i gratulacje wszystkim uczniom i nauczycielom przygotowującym to przedsięwzięcie złożył p. Dyrektor, a także przekazał świąteczne życzenia wszystkim zebranym na sali gimnastycznej.

Wychowawczynie klas I-III