Dzień Rodziny

„Kochanych rodziców mam”, pod takim hasłem w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku o godz. 9.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie -dziecko to światło i szczęście w życiu każdej matki i ojca. Dla dzieci to dobra okazja by wyrazić rodzicom swoją miłość, wdzięczność za dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wspaniałomyślnie wybacza. Dzieci bardzo długo i z sercem przygotowywały się do tego dnia. Wszystko z myślą o swoich kochanych rodzicach. Na uroczystość przybyli rodzice trzech grup przedszkolnych oraz dyrekcja. Dzieci młodsze i starsze w odrębnych programach artystycznych dały pokaz swoim umiejętnościom recytatorskim , aktorskim, wokalnym oraz tanecznym. Ciepłe i miłe słowa powitania padły z ust Pani Anny Kowalewskiej. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa 6 -latków w inscenizacji pt. „Zbuntowany Czerwony Kapturek”, śpiewając pod opieka Pani Anny Kowalewskiej następnie wystąpiła grupa 5-latków pod opieką Pani Marty Zalewskiej a na koniec wystąpiła grupa 3,4-latów pod opieką Pań Beaty Ciecierskiej i Agnieszki Białej. Grupa 6-latków i 5-latkow oprócz oprawy słowno-muzycznej zaprezentowała układy taneczne. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Na koniec rodzice 6-latków wraz ze swoimi dziećmi zatańczyli razem. Następnie przedszkolaki zaśpiewały wspólnie „100-lat” po czym wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki w postaci: „ Zapachowych świeczników”, „Samolotów”, „ Laurek”, „ Bukietów”, „Ramek na zdjęcia”. Po części artystycznej rodzice wraz ze swoimi pociechami przeniosły się do ogrodu przedszkolnego gdzie odbywały się warsztaty rodzinne w formie prac plastycznych, poczęstunek w formie pieczonych kiełbasek serwowanych z grilla oraz dla ochłody lodów. Międzyczasie dzieci bawiły się na dmuchanym placu zabaw. To wyjątkowe święto było okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud Rodziców jaki włożyli w wychowanie swoich pociech. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom oraz dzieciom za wspólne zabawy i zaangażowanie.

Anna Kowalewska