Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2018 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie Dniem Nauczyciela. Cała społeczność szkoły spotkała się, aby podziękować nauczycielom za ich trud, serce oraz wkład włożony w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia.

Tegoroczną uroczystość przygotowywali uczniowie klasy III gimnazjum pod kierunkiem pań: Bogusławy Ignaczuk i Magdaleny Ołdakowskiej.

Młodzi artyści zaprezentowali inscenizację pt. „Modna szkoła to znaczy Tani Armani”, czyli wiersze, piosenki, krótką scenkę z życia pewnej Rady Pedagogicznej i barwny pokaz mody nauczycielskiej. Pokazał on w zabawny sposób jak w nowatorski sposób można zdobywać wiedzę od nietuzinkowo ubranych nauczycieli.

Nie zabrakowało także słów uznania, które płynęły ze strony przedstawicieli Gminy Wysokie Mazowieckie, z wójtem, p. Krzysztofem Krajewskim na czele,  Rodziców, a przede wszystkim Uczniów. W barwnych słowach życzyli oni Pedagogom wszystkiego najlepszego słowami poety:

-Niech Wam los łaskawy sprzyja!
-Niech Was szczęście nie omija!
-Niechaj głupstwa Was nie smucą!

-Niech Wam gwiazdy do snu nucą!
-Niechaj świat się do Was śmieje!
-Niech wiatr w oczy Wam nie wieje!

-Niechaj Was omija grypka!
-Wiernie służy złota rybka!
-Mądrych uczniów cne gromady
 wygrywają olimpiady!

-Czerpcie z rogu obfitości
całe fury cierpliwości,
aby znosić bez paniki
nasze psoty i wybryki!

-Tego dziś w wiązanej mowie
wszyscy życzą Wam uczniowie!

Bogusława Ignaczuk