Dzień Babci i Dziadka 2019

Święto Babci i Dziadka to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

W Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelne zaproszenie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.

W środowy poranek o godzinie 9.00, 16 stycznia 2019r. odbyła się w przedszkolu wspaniała impreza z udziałem kochanych dziadków.Dzieci wspólnie ze swoimi paniami i rodzicami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na wstępie wychowawczyni zerówki Anna Kowalewska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom i zaprosiła na występ. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły swój program artystyczny.

W większości były to wiersze , piosenki związane z tematyka tego dnia. Oprócz montażu słowno-muzycznego , szanowni gości obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuków i wnucząt. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa 3,4-latków pod opieką Pań: Beaty Ciecierskiej i Agnieszki Białej następnie wystąpiła grupa 5-latków pod opieką Marty Zalewskiej na koniec zaprezentowała się grupa 6-latków pod opieka Anny Kowalewskiej.

W trakcie uroczystości dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w rożnych formach artystycznych. Na koniec dzieci wspólnie zaśpiewały „100 lat” po czym głos zabrał Pan Dyrektor Sławomir Wójcicki. W swoim przemówieniu podziękował dziadkom za tak liczne przybycie i złożył serdeczne życzenia na dalsze lata życia.Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami w postaci: „ Świeczników w kształcie serduszek”,

„ Pierników”, „ Słoiczków”, „Laurek”, Wachlarzy”, „Zakładek do książek”.Rodzice dzieci przygotowali dla zaproszonych gości poczęstunek w postaci ciasta, kawy , herbaty i owoców. Na koniec dzieci zaprosiły swoich dziadków do wspólnego tańca i innych zabaw. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała i na długo zapadnie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków. Zadowolone twarze bliskich świadczyły o tym, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli w przyjęciu.

Anna Kowalewska