Aktualności_2017-2018

Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 13 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczniowie klasy VII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Agnieszki Jabłońskiej. Oprawę muzyczną przygotowała p. Magdalena Ołdakowska. Młodzież recytowała wiersze, śpiewała pieśni patriotyczne oraz zapoznała społeczność szkolną z wydarzeniami związanymi z walką o wolną i niepodległą Polskę. Akademia była szczególną, niezapomnianą lekcją patriotyzmu. Miała podkreślić naszą wdzięczność wobec tych, którzy przelali swoją krew za wolność.

Agnieszka Jabłońska