Aktualności_2017-2018

Sukces naszych gimnazjalistów!

17 maja 2018 r. odbył się XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie. Zakres wymaganych wiadomości był bardzo szeroki. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat historii integracji Europy po II wojnie światowej do czasów obecnych, państw członkowskich, zasad działania Unii Europejskiej oraz korzyści z przynależności Polski do wspólnoty.  Konkurs zawierał pytania z różnych dziedzin: wiedzy o społeczeństwie, geografii, historii oraz ciekawostek o krajach Unii. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej reprezentowali uczniowie klasy III gimnazjum: Izabela Anna Wyszyńska, Krystian Dmochowski, Patryk Grosfeld i Sebastian Grosfeld.  Wykazali się rozległą wiedzą i pokonali innych uczestników, zajmując I miejsce w konkursie drużynowym. Ponadto w rywalizacji indywidualnej Patryk Grosfeld zajął II miejsce, a Izabela Wyszyńska III. Uczestnicy wzięli też udział w lekcji o Unii Europejskiej. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i gratulujemy zwycięzcom konkursu.

Ewa Borecka