Aktualności_2017-2018

Dzień Mamy i Taty

Mama. To jedno słowo ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze, niczym nie zmącone wspomnienia z dzieciństwa, nasze pierwsze troski, radości, marzenia. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że mama dała mu największy skarb – życie. Wdzięczność tę wyrażamy  w różny sposób: poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć. Mama jest bardzo ważna, ale na drogach świata, razem z nią towarzyszy dzieciom – przyjaciel tata. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w oddziałach  przedszkolnych  w Jabłonce Kościelnej organizowany jest „Dzień Mamy i Taty”.

25 maja 2018r. o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta akademia. Najmilszych gości zaprosiły trzy grupy przedszkolne. Sala gimnastyczna stała się sceną ,na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały swój program artystyczny przygotowany przez Panią Annę Kowalewską, Panią Irenę Żabińską, Panią Beatę  Ciecierską i Panią Martę Zalewską. Zebranych w sali gimnastycznej serdecznie powitała Pani Anna Kowalewska i dyrektor szkoły Sławomir Wójcicki w swoich przemówieniach podkreślili  znaczenie  roli rodziców w życiu dzieci.  Po serdecznym  powitaniu gości , dzieci zaprosiły rodziców na krótką akademię .Swój występ rozpoczęły najstarsze  przedszkolaki z naszej szkoły- grupa  6-latków, następnie wystąpiła grupa 5-latków i 3,4- latków. Tematem przewodnim  przedstawienia było : „ Święto Mamy i Taty”. Każda z grup przygotowała spotkanie według innego, dostosowanego do możliwości dzieci scenariusza. Przedszkolaki miały okazję popisać się przed gośćmi znajomością wierszy, piosenek i tańcem. Na koniec dzieci zaśpiewały wspólnie „ Sto lat” dla swoich rodziców. Po występie wszystkich  grup - dzieci  wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki w formie: ramek  , laurek, breloczków do kluczy,   kwiatków i pierników przy dźwiękach piosenki pt.: „ Podziękowania dla rodziców ”. Na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno - wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Następnie dzieci wraz z rodzicami udały się na słodki poczęstunek. Międzyczasie dzieci poprosiły swoich rodziców do walczyka. Na koniec dzieci i rodzice zatańczyli do piosenki pt. : „ Cudownych rodziców mam”. W miłej atmosferze i wśród śmiechu najmłodszych czas szybko minął. Cała impreza została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich jej uczestników.

Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Kochani rodzice, życzymy wam jeszcze raz spełnienia wszystkich marzeń i serdecznie dziękujemy za obecność.

Anna Kowalewska