Aktualności_2017-2018

Dzień Babci i Dziadka

Od lat w kalendarz  uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest dzień Babci i Dziadka. Uroczystość ta, jest przygotowana przez najmłodsze dzieci .Tak było i w tym roku.

Piątkowy ranek godzina 9.00 , 19 stycznia 2018 r. był czasem kiedy odwiedzili nas kochani Babcie i Dziadkowie. Zaproszeni goście licznie zjawili się , by wziąć udział w obchodach tego święta. W pięknie przygotowanej Sali dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiły program artystyczny. Publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie  śpiewały piosenki, zatańczyły wesołego krakowiaka. Dzieci do występu przygotowały i pieczę sprawowały panie wychowawczynie      z oddziałów przedszkolnych :Pani Anna Kowalewska- 6 latki,  Pani  Irena Żabińska – 5 latki, Pani Beata Ciecierska 3,4 latki. Mali artyści z przejęciem otworzyli swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali  czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Obecny na uroczystości  dyrektor szkoły podziękował  babciom i dziadkom  za ogromną rolę jaką odgrywają w procesie wychowawczym dzieci.

Na koniec dzieci wspólnie zaśpiewały „100 lat” i wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Wśród nich były miedzy innymi: laurki, dyplomy, słoiczki z cukierkami, bransoletki. Wszystko było dopracowane i przygotowane przez dzieci, wychowawczynie.  Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Babcie i dziadkowie nie żałowali pochwał pod kotem swoich wnuków, a Panie wychowawczynie  jednogłośnie orzekli , że Dziadkowie są „najmilszymi” odbiorcami sztuki „ dziecięcej”. Następnie dziadkowie i dzieci zostali zaproszeni na herbatę      i kawę, sok oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Podczas tej uroczystości dzieci miały okazję zaprosić swoich dziadków do tańca przy muzyce granej przez Pana Zbyszka Białego. Kochanym Babciom i drogim  Dziadkom życzymy samych pięknych chwil i tego aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Anna Kowalewska.