Aktualności_2017-2018

Czerwonokrzyska Gwiazdka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Św. Jan Paweł II

30 listopada 2017 roku powyższa myśl patrona naszej szkoły Jana Pawła II była hasłem przewodnim dla  społeczności szkolnej. W tym dniu zaświeciła w Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej Czerwonokrzyska Gwiazdka – ogólnopolska akcja pomocy świątecznej Polskiego Czerwonego Krzyża.

W związku z tym, że od tego roku  działa w naszej szkole Szkolne Koło PCK, którego ideą jest przede wszystkim niesienie pomocy najbardziej potrzebującym wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji PCK „Czerwonokrzyska Gwiazdka”.

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy przyczynić się do chociażby najmniejszego uśmiechu i radości dzieci, którym w ten wyjątkowy czas jaśniej i piękniej zaświeci gwiazdka, a magia Bożego Narodzenia pozwoli zapomnieć im o codziennych troskach i napełni nadzieją na lepsze jutro.

Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca, aby tegoroczne święta były wspaniałe również w innych domach serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Życzymy pięknych Świąt Bożego Narodzenia, czasu pełnego uroku, czasu podsumowań i zadumy nad światem i naszymi uczynkami. Nowy Rok 2018 niechaj przyniesie zdrowie, pomyślność , pogodę ducha i spełnienie wszystkich marzeń.

Dziękujemy.

Wolontariusze i opiekunowie SK PCK